T-Sport - Sportowe forum wielotematyczne

Pełna wersja: Buty na siłownię
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przyznam Wam się, że na siłownię zakładam zawsze swoje buty do biegania, zależnie od tego, jakie akurat posiadam. Ostatnio pomyślałam, że może popełniam błąd. Jak sądzicie? Trzeba na siłownię mieć osobne buty czy to nadgorliwość  Huh
(09-20-2017, 10:02 AM)Ol3nka napisał(a): [ -> ]Przyznam Wam się, że na siłownię zakładam zawsze swoje buty do biegania, zależnie od tego, jakie akurat posiadam. Ostatnio pomyślałam, że może popełniam błąd. Jak sądzicie? Trzeba na siłownię mieć osobne buty czy to nadgorliwość  Huh

Tak.. buty do biegania nie nadają się zupełnie na siłownie, głównie dlatego, że są dostosowane do jednostajnego ruchu w przód - jak podczas biegu, nie mają więc żadnej stabilizacji boków oraz ich podeszwa jest miękka i elastyczna, żeby dodać Powera biegaczowi na wybiciu.
Na siłownie polecam po prostu buty sportowe - tak, jest taka kategoria. Są one najbardziej uniwersalne ze wszystkich, dzięki wspomnianej wcześniej, wzmocnionej bocznej części, chronią stopę w trakcie zmiany kierunku - tak jak na aerobiku albo fitnessie, dlatego nadają się też do gry w tenisa.
Po drugie mają grubszą podeszwę, która jest dużo sztywniejsza, daje to świetną stabilizację np. w ćwiczeniach z obciążeniem.
Broń BOŻE! Nie używaj butów do biegania jeśli podnosisz ciężary, bo możesz sobie zrobić kuku Wink

No cóż... bywają też takie ciołki, co do ciężarów podchodzą w klapkach, więc zawsze może być gorzej Exclamation